Kierujący, który pod wpływem narkotyków, jechał samochodem Drogową Trasą Średnicową został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Mężczyzna, ze względu na zatrucie organizmu, utracił przytomność i został przewieziony do szpitala. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do 2 lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj, kilkanaście minut przed 22.00. Dyżurny zabrzańskiej jednostki otrzymał informację, że Drogową Trasą Średnicową jedzie opel astra, którego kierujący może być nietrzeźwy. Samochód miał się poruszać z prędkością około 10 km/h, jadąc całą szerokością drogi, od lewego do prawego pobocza.

Na miejsce alarmowo wysłani zostali zabrzańscy policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę. Kierujący przed przyjazdem policji zdążył jednak uderzyć w słup znajdujący się na poboczu. W wyniku uderzenia ani kierowca ani pasażer nie ucierpieli. Jednak ze względu na zażyte środki odurzające kierujący w pewnej chwili stracił przytomność. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia. Do czasu jej przyjazdu monitorowali funkcje życiowe 38-latka.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Badania wskazały, że był pod wpływem marihuany i amfetaminy. Po kilku godzinach lekarz zezwolił na osadzenie zatrzymanego w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie trwają. Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do 2 lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący pojazdem musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię