Za zgodą Prokuratury Rejonowej Katowice Południe publikujemy nagranie wideo z mężczyzną, który jest podejrzewany o brutalny napad na mieszkankę Katowic. Działając ze szczególnym okrucieństwem, spowodował on u kobiety ciężkie obrażenia ciała, a następnie ją okradł. Pokrzywdzona trafiła do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które rozpoznają napastnika lub były świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Katowic.

Do zdarzenia doszło w sobotę 12 sierpnia między 5.20 a 7.10 w pobliżu ulic 1 Maja i Dudy-Gracza w Katowicach. Jak wstępnie ustalono, sprawca szedł za kobietą już od katowickiego Rynku. W okolicach hotelu mężczyzna brutalnie zaatakował. Wciągnął pokrzywdzoną w zarośla i, działając ze szczególnym okrucieństwem, spowodował u niej ciężkie obrażenia ciała. Następnie ukradł jej dokumenty i telefon, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Rannej pomógł przypadkowy przechodzień, który wezwał na miejsce pogotowie. Kobieta w stanie ciężkim, zagrażającym jej życiu, trafiła do szpitala. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice – Południe.

Wszystkie osoby, które posiadają informację, na temat mężczyzny widocznego na nagraniu i zdjęciach lub były świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 20 00 w godz. od 8.00 do 15.00 lub 32 200 2555 i 997 przez całą dobę. Gwarantujemy anonimowość.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię