17 sierpnia 2017 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zostali powiadomieni, że z terrarium znajdującego się na terenie jednej z posesji w Wilczkowicach gm. Brzeszcze, uciekł wąż boa. Właścicielem węża jest 27 – letni mieszkaniec Oświęcimia.

W rejonie posesji oraz na terenach przyległych strażacy i policjanci przeprowadzili penetrację terenu, jednakże węża nigdzie nie odnaleziono.

W dniu 18 sierpnia 2017 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach, tuż przed planowaną przez policjantów i strażaków kolejną penetracją terenu, znaleźli węża boa, który wydostał się z terrarium znajdującego się na terenie jednej z posesji w Wilczkowicach.  Wąż wygrzewał się w słońcu na pobliskiej łące.

Aktualnie policjanci weryfikują czy 27 – letni właściciel węża dopełnił wszystkich formalności, aby móc posiadać ten gatunek węża.  Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody właściciel ma obowiązek uzyskania zezwolenia regionalnej dyrekcji ochrony środowiska oraz  rejestracji takiego zwierzęcia w starostwie powiatowym. Za niedopełnienie tego obowiązku  grozi grzywna – 5 tysięcy złotych.  Ponadto w tej sprawie zostało wszczęte również postępowanie pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo życia lub zdrowia innych osób – za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię