Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i kryminalni z Chorzowa zlikwidowali nielegalne przydomowe plantacje konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 19 sadzonek rośliny i prawie 4 kg suszu marihuany. Zatrzymany 29-latek usłyszał zarzuty uprawiania, przetwarzania i posiadania narkotyków, za które został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpadli na trop mieszkańca Chorzowa, który w wynajmowanych mieszkaniach miał prowadzić produkcją marihuany na dużą skalę. Gdy kryminalni potwierdzili te ustalenia, przystąpili do zatrzymania. Policjanci z komendy wojewódzkiej wraz z kryminalnymi z Chorzowa wkroczyli do dwóch mieszkań na terenie miasta. W środku, w specjalnie zaadaptowanych do tego celu pomieszczeniach, odkryli plantacje konopi oraz „linię produkcyjną” marihuany. Na plantacji podłączony był kompletny osprzęt oświetleniowy i wentylacyjny. Policjanci zabezpieczyli 19 krzewów konopi w różnym stadium rozwoju i 4kg już wytworzonego suszu roślinnego. Wykonane testy wykazały, że to marihuana.

29-letni mężczyzna – właściciel nielegalnej uprawy, został zatrzymany. Usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości konopi oraz przetwarzania i posiadania dużej ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię