Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, mężczyzna, który podczas pościgu odrzucił do Wisły saszetkę, w której jak się później okazało – znajdowała się marihuana i amfetamina został zatrzymany.  

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend (24.02.br.) w rejonie Starego Miasta. Policjanci z Oddziału Prewencji pełnili wówczas służbę związaną z zabezpieczeńiem meczu piłki nożnej. Patrolując wyznaczony teren Krakowa zauważyli mężczyznę ubranego w barwy jednego z krakowskich klubów piłkarskich. „Kibic” także zauważył radiowóz i rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze widząc zachowanie mężczyzny rozpoczęli pościg. Podzielili się na dwie grupy – dwaj funkcjonariusze biegli pieszo, dwaj jechali radiowozem. Przez cały czas mundurowi byli w stałym kontakcie –przekazując sobie trasę jaką poruszał się uciekinier. W rejonie bulwaru Rodła – radiowóz odciął drogę ucieczki mężczyźnie. Policjanci wybiegli z pojazdu zatrzymując go. Chwilę wcześniej  mężczyzna widząc policjantów wyrzucił do Wisły czarną saszetkę, którą miał przy sobie.

Kiedy młody mężczyzna został wylegitymowany, okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Wieliczki. Początkowo tłumaczył, że odrzucił saszetkę, bo miał przy sobie broń gazową. Aby sprawdzić wersję mężczyzny, na miejsce został wezwany patrol z Komisariatu Wodnego. Policjanci przypłynęli na miejsce łodzią motorową i wyłowili pływającą na powierzchni wody saszetkę. Po rozsunięciu zamka – policjanci poczuli intensywną won marihuany. Okazało się, że to nie jedyny narkotyk, który mężczyzna miał przy sobie. W saszetce zabezpieczono również amfetaminę i kilka sztuk tabletek. 19-latek próbował wymyślać różne wersje pochodzenia saszetki i jej zawartości. Funkcjonariusze nie dali się zwieść  fałszywym historiom. Mężczyzna został przewieziony do IV  Komisariatu policji w Krakowie, gdzie został przesłuchany, a zabezpieczone narkotyki zważone (50 gram marihuany i 50 gram amfetaminy). Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających tj. art. 62 (2) Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  – za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: małopolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię