Najpierw kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających w Polkowicach, by dwa dni później ponownie wsiąść za „kółko” i zostać zatrzymanym przez tych samych policjantów, ale na terenie gminy Grębocice. Za drugim razem badanie narkotesterem również wykazało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem narkotyków, ale wtedy 24-latek nie posiadał już uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec gminy Grębocice zrobił jeszcze coś, co zaskoczyło samych funkcjonariuszy. W ramach samo ukarania na ich oczach podarł prawo jazdy, które posiadał od zaledwie 1,5 miesiąca.

Dzielnicowi z Grębocic nie tylko pełnią służby w obrębie swojej gminy, ale również na terenie innych miejscowości w powiecie polkowickim, gdzie jak się okazuje również zatrzymują znane sobie osoby z podległych rejonów służbowych.

Podczas jednego z patroli na terenie Polkowic grębociccy funkcjonariusze zauważyli na ulicy Wojska Polskiego znajomą twarz ze swojej gminy. Mężczyzna kierujący audi został zatrzymany do kontroli i pierwsze na co zwrócili uwagę policjanci to nadpobudliwe zachowanie 24-latka, które wskazywało, że może się on znajdować pod wpływem środków odurzających. Późniejsze badanie narkotesterem wykazało u zatrzymanego mieszkańca gminy Grębocice obecność metamfetaminy, a co więcej kierowca sam przyznał, że niedawno ją zażył. Zatrzymany mężczyzna nie miał przy sobie dokumentu prawa jazdy, ale nie miało to żadnego znaczenia, ponieważ obecnie policjanci zatrzymują uprawnienia elektronicznie, co i w tym wypadku zostało odnotowane w policyjnym systemie informatycznym.

Kolejna służba pełniona przez dzielnicowych, ale tym razem już na terenie gminy Grębocice również zaowocowała spotkaniem z tym samym kierowcą. Tutaj tak samo jak za pierwszym razem badanie narkotesterem wykazało u kierowcy obecność środków odurzających, ale do grona zabronionych substancji oprócz metamfetaminy dołączyła amfetamina. Mężczyzna zrobił również coś co zaskoczyło samych policjantów. Tym razem 24-latek miał już przy sobie dokument prawa jazdy i postanowił sam sobie wymierzyć karę. Kierowca na oczach funkcjonariuszy podarł swój dokument, który odebrał od wystawcy zaledwie 1,5 miesiąca wcześniej.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Z grzywną oraz ewentualnym zakazem prowadzenia pojazdów musi się również liczyć osoba, która wsiada za kierownicę, nie mając do tego uprawnień.

1 KOMENTARZ

  1. Policja nie zatrzymuje uprawnień. Jeżeli został wypisany wniosek do sądu i zatrzymany blankiet prawa jazdy to kierowca dalej posiada uprawnienia.
    Prawo jazdy a uprawnienia do kierowania pojazdem to zupełnie dwie różne rzeczy.
    Jedynym organem do cofnięcia uprawnień jest organ wydający, który może dokonać takiej czynności na podstawie prawomocnego wyroku sądu.
    Zapraszam do lektury Ustawy o Kierujących Pojazdami 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię