Jeleniogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podejrzani są pobicie maczetą mieszkańca powiatu karkonoskiego. Jeden z zatrzymanych dopuścił się tego czynu w warunkach, tzw. ”recydywy” oraz odpowie on dodatkowo za posiadanie narkotyków. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Podejrzani pobili pokrzywdzonego, gdyż według nich ten źle traktował swoją partnerkę. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą oni przed sądem, a grozić im może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 33-40 lat podejrzanych o pobicie.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 12 czerwca br. na terenie powiatu karkonoskiego. Mężczyźni wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego, a następnie pobili go maczetą, czym narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie osób, które dopuściły się tego przestępstwa. Czynności zarówno procesowe, jak i operacyjne doprowadziły do ich ustalenia, a następnie zatrzymania. Ponadto policjanci ustalili, że 40-latek przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Mężczyzna dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków, gdyż podczas zatrzymania posiadał metamfetaminę.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, o które są oni podejrzani odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię