Dwa miesiące tymczasowego aresztu – to środek zapobiegawczy jaki zastosował sąd wobec zatrzymanej przez policjantów 27-latki, podejrzanej o ranienie nożem 35-letniego mężczyzny. Kobieta jest podejrzana o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu. Grozi jej kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (28 września br.) w godzinach popołudniowych w jednym z mieszkań w Lęborku. Z ustaleń śledczych wynika, że podczas zakrapianego alkoholem spotkania kilku osób doszło do kłótni, w wyniku której 35-letni mężczyzna został raniony nożem w plecy. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia jeszcze przed przyjazdem policji i karetki pogotowia. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody i jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo. Wieczorem zatrzymali do sprawy 27-letnią lęborczankę.

W piątek 27-latka została doprowadzona do prokuratury. Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie jej zarzutów usiłowania spowodowania u 35-latka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności. W sobotę Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec zatrzymanej tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię