W niedzielę sosnowieccy policjanci wykonywali czynności na miejscu ujawnienia przedmiotu przypominającego granat ręczny. Do zdarzenia doszło na terenie Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. To właśnie tam, pośród śmieci i przedmiotów usuniętych z ulic miasta podczas prac porządkowych, pracownicy ujawnili niebezpieczny przedmiot.

Zgłoszenie o znalezisku wpłynęło do policjantów przed godziną 13.00. Pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych podczas wyładunku przedmiotów uprzątniętych z terenu miasta podczas prac porządkowych ujawnili, pośród śmieci znajdujących się w starym wózku dziecięcym, przedmiot przypominający granat ręczny. Natychmiast powiadomili służby. Zdecydowano o ewakuowaniu 28 pracowników MZUK, po czym policyjni pirotechnicy, a następnie saperzy zajęli się unieszkodliwieniem przedmiotu.

Po przewiezieniu go w miejsce detonacji okazało się, że posiadał on cechy bojowe i mógł stwarzać zagrożenie. Teraz przed policyjnymi śledczymi stoi zadanie ustalenia, w jaki sposób granat znalazł się w starym, porzuconym w krzakach wózku ze śmieciami. Pamiętajmy, że w przypadku natrafienia na podobne znalezisko, powinniśmy natychmiast zawiadomić służby, a pod żadnym pozorem nie powinniśmy dotykać czy przenosić tego rodzaju przedmiotów. Mogą one bowiem stanowić bardzo poważne, śmiertelne zagrożenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię