Operator sekcji monitoringu straży miejskiej w Kielcach podczas obserwacji obrazu z kamer około godziny 2.00 w nocy zauważył dwóch mężczyzn przemieszczających się ulicą Sienkiewicza, gdzie jeden z nich posiadał przy sobie przedmiot wyglądem przypominający broń długą.

Funkcjonariusz monitoringu o powyższym fakcie niezwłocznie poinformował Dyżurnego III Komisariatu Policji po czym w dalszym ciągu kontynuował obserwację mężczyzn w celu przekazania ich obecnej lokalizacji patrolowi Policji.

Dzięki czujności oraz profesjonalizmowi jakim wykazał się operator Sekcji monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej w Kielcach mężczyźni zostali ujęci przez interweniujący patrol Policji i przewiezieni do komisariatu celem dalszych czynności wyjaśniających.

– Policjanci udali się do mieszkania jednego z mężczyzn, gdzie znajdował się poszukiwany przedmiot. Nie była to broń palna. 41-letni mężczyzna przedstawił dokumenty potwierdzające zakup broni kulkowej, na sprężone powietrze. Na jej posiadanie nie jest wymagane pozwolenie – przekazała w rozmowie z serwisem kielce. naszemiasto.pl Małgorzata Perkowska-Kiepas z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Fot: straż miejska w Kielcach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię