Operacyjni z wydziału narkotykowego zabezpieczyli składniki do przygotowania 5 kilogramów sypkiej amfetaminy. W paczce do Norwegii miały bić piwa. Pakunek zabezpieczono na terenie jednej firm kurierskich. Trwa ustalenie, kto stoi za próbą przemytu.

Realizacja sprawy jest efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału zajmującego się przestępczością narkotykową KMP w Lublinie. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że za pośrednictwem jednej z firm kurierskich mogła zostać nadana paczka do Norwegii zawierająca wszystkie niezbędne półprodukty do przygotowania sypkiej amfetaminy.

Policjanci w trakcie przeszukania na terenie firmy odnaleźli przesyłkę zawierającą sypką substancję oraz 4 butelki piwa. Jak się okazało, wewnątrz była płynna amfetamina oraz inne substancje niezbędne do przygotowania narkotyku. Łącznie zabezpieczono półprodukty umożliwiające przygotowanie 5 kilogramów amfetaminy.

Obecnie policjanci ustalają, kto stoi za próbą przemytu znacznych ilości narkotyku. Za to przestępstwo może grozić nawet do 15 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię