Prawie 44 kilogramy substancji psychotropowych MDMA nie trafi na polski rynek dzięki wspólnym działaniom Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej. Substancja, z której można wytworzyć 215 tysięcy tabletek ekstazy, została przemycona do Polski z Holandii. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn.

Wspólna akcja funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego została przeprowadzona w minionym tygodniu. W busie przewożącym opony znajdowały się worki z krystaliczną substancją. Łącznie zabezpieczono prawie 44 kilogramy narkotyku. Z takiej ilości substancji można wyprodukować 215 tysięcy tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości około 2,7 mln. zł.W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mieszkańców Dolnego Śląska, którzy są podejrzani o przemycenie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci MDMA.

Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie przedstawiono im zarzuty wewnątrzwspólnotowej dostawy znacznej ilości substancji psychotropowej MDMA. Sąd Rejonowy we Wrocławiu zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu zatrzymanych, którym za zarzucane czyny grozić może kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: Straż Graniczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię