Policjanci z częstochowskiego referatu zwalczającego przestępstwa narkotykowe zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich innych niż włókniste. Starszy z nich dodatkowo usłyszał zarzut posiadania i przetwarzania marihuany. Nielegalnie krzaki rosły w ogródku warzywnym, a do przechowywania zielonego suszu służyły słoiki.

W miniony poniedziałek śledczy z referatu do zwalczania przestępczości narkotykowej częstochowskiej komendy ustalili, że na jednej z posesji w gminie Mstów mogą rosnąć konopie indyjskie inne niż włókniste, czyli takie, których uprawa jest zabroniona przez prawo. Na miejscu, w przydomowym ogródku warzywnym kryminalni odkryli 8 krzaków tej rośliny. Policjanci zatrzymali 28-latka i 31-latka. Obaj są podejrzani o uprawę zabezpieczonych przez śledczych konopi.

Dodatkowo w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez starszego z mężczyzn policjanci znaleźli blisko 60 gramów zielonego suszu, trzymanego w słoikach i foliowych woreczkach oraz małą elektroniczną wagę.

Wykonane testy wykazały, że zabezpieczone rośliny to marihuana, która zostanie teraz poddana szczegółowej analizie. 31-latek, oprócz uprawy, usłyszał też zarzut posiadania i przetwarzania narkotyków. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię