Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali dwoje Polaków podejrzanych o produkcję i dystrybucję środków anabolicznych. Wobec nich, decyzją sądu, zastosowano tymczasowe areszty na okres 3 miesięcy. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Do zatrzymania pary mieszkańców Warszawy doszło w miniony wtorek (11 stycznia 2022 roku) na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. Nielegalny biznes pod własną marką, prowadził 42-letni mężczyzna a partnerowała mu jego 39-letnia dziewczyna. Oboje wynajmowali mieszkania w bloku w centrum Warszawy. W jednym z nich dochodziło do regularnej produkcji anabolików, w drugim zaś umiejscowionym dwa piętra wyżej, pakowano je w koperty, a następnie nadawano w różnych urzędach pocztowych głównie do Stanów Zjednoczonych i niektórych państw Europy. Mężczyzna produkując środki anaboliczne bazował głównie na swoim chałupniczym doświadczeniu i wiedzy zaczerpniętej z Internetu.

W wyniku przeszukania dwóch mieszkań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli zarówno urządzenia służące do produkcji anabolików, liczne półprodukty, środki chemiczne w postaci fiolek z płynem, proszki i wypełniacze, jak i przedmioty służące do ich pakowania, a także czyste koperty bąbelkowe, deklaracje celne, naklejki z napisem „priority” oraz niewypełnione druki do nadawania paczek. Na miejscu zarekwirowano także sprzęt elektroniczny, nośniki pamięci oraz gotówkę w obcych walutach w wysokości blisko 500 tys. złotych, która może świadczyć o przestępczej działalności podejrzanych.

Wśród zebranego materiału dowodowego znalazły się również opakowania, które odpowiadały wzorom opakowań ujawnionych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w około 200 przesyłkach lotniczych od sierpnia ubiegłego roku. To wówczas, zabezpieczone przesyłki dały światło na rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie.

Zarówno mężczyzna jak i kobieta usłyszeli zarzuty z art. 124 b Ustawy Prawo farmaceutyczne i art. 165 § 1 kk. za które grozi im do 8 lat pobawienia wolności. Postanowieniem sądu wobec obojga zastosowano tymczasowe areszty na okres 3 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię