Łódzcy policjanci zatrzymali sprawców odpowiedzialnych za zakłócenie przebiegu meczu piłki nożnej rozgrywanego w lipcu 2020 roku. Do tej pory zarzuty usłyszało 32 pseudokibiców. Kolejni zatrzymani to 31-letni łodzianin i 17-letni mieszkaniec podłódzkiej miejscowości.

25 lipca 2020 roku na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi po zakończeniu meczu II ligi piłkarskiej pomiędzy drużynami Widzewa Łódź oraz Znicza Pruszków na płytę boiska wtargnęło kilkudziesięciu pseudokibiców. W tej sprawie policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej w Łodzi prowadzą działania zmierzające do ustalenia tożsamości sprawców oraz precyzyjnego określenia odpowiedzialności za czyny jakich się dopuścili. W tym celu zabezpieczali szereg materiałów dowodowych, między innymi nagrania z kamer, na których widać było jak część z pseudokibiców po wbiegnięciu na murawę atakuje piłkarzy.

W ustaleniu personaliów podejrzewanych kryminalnym pomogła dobra znajomość środowiska pseudokibiców. Żmudna i drobiazgowa praca mundurowych doprowadziła do ustalenia i przedstawienia zarzutów 32 sprawcom. Kolejne zatrzymane osoby to 31-letni łodzianin, który odpowie za zakłócanie przebiegu imprezy oraz naruszenie nietykalności cielesnej, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 17-latek za wbiegnięcie na murawę i uszkodzenie ciała, odpowie przed sądem dla nieletnich. Policjanci nie ustają w staraniach, aby wszyscy biorący udział w tym niesportowym zachowaniu ponieśli odpowiedzialność. Sprawa jest rozwojowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię