Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej prowadząc działania wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o przemyt znacznej ilości narkotyków. Zatrzymany w kołach samochodu ciężarowego przewoził z zagranicy ponad 50 kilogramów marihuany. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli kolejne 5 kg konopi indyjskich oraz 1000 tabletek ekstazy. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

W ramach ogólnoeuropejskich działań CARPOL funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami wydziału dw. z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili działania ukierunkowane na przestępczość samochodową.

Ok. godz. 17:00 zatrzymali na terenie powiatu człuchowskiego do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego. Samochód został dokładnie sprawdzony specjalistycznym sprzętem przez funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszał się zatrzymany, zabezpieczone zostały narkotyki. Kierowca marihuanę ukrył w dwóch kołach zapasowych. Łącznie zabezpieczono 50 kg suszu konopi indyjskich. 26-latek został przewieziony do policyjnego aresztu, samochód, którym poruszał się mężczyzna został zabezpieczony na parkingu. Według ustaleń policjantów mężczyzna narkotyki przewoził z zagranicy.

Kryminalni pracując dalej nad sprawą w mieszkaniu zatrzymanego znaleźli kolejne narkotyki. Łącznie zabezpieczyli tam 5 kg marihuany oraz 1 tys. tabletek ekstazy. Do tej sprawy zatrzymana została również 22-letnia partnerka mężczyzny. W trakcie przeszukania policjanci korzystali z pomocy przewodnika z psem służbowym z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających przekracza kwotę 1.5 mln zł. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Źródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię