Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu katowickiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do rozmieniarki pieniędzy i usiłowanie włamania do bankomatu. Podejrzani, chcąc ukraść pieniądze z urządzeń, używali materiałów pirotechnicznych. Na czas trawiącego postępowania jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany, a dwóch objęto policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło kilka dni po włamaniu do rozmieniarki pieniędzy i usiłowaniu włamania do bankomatu. Katowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w nocy z 24/25 czerwca 2021 roku usiłowano dokonać włamania przy użyciu materiałów pirotechnicznych do bankomatu znajdującego się w dzielnicy Józefowiec. Urządzenie wytrzymało działanie sprawców i ostatecznie pieniądze nie zostały skradzione. Jeszcze tej samej nocy podejrzani w podobny sposób włamali się do rozmieniarki pieniędzy w innej katowickiej dzielnicy. W wyniku wywołanej eksplozji włamywacze dostali się do urządzenia i ukradli bilon.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu katowickiej komendy. W wyniku intensywnych działań już kilka dni później, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn – dwóch w wieku 23 lat oraz 20-latka. W trakcie zatrzymania jednego z 23-latków okazało się, że mężczyzna ma przy sobie amfetaminę, a w torebce tzw. „nerce” materiał pirotechniczny z zapalnikiem gotowym do użycia. Na miejsce natychmiast zostali wezwani policyjni pirotechnicy z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Na czas działań policyjnych kontrterrorystów ewakuowano mieszkańców z dwóch budynków w katowickiej dzielnicy Dąb. W trakcie przeszukania budynku policjanci zabezpieczyli kolejne materiały pirotechniczne i zapalniki, które po odpowiednim zabezpieczeniu zostały zdetonowane na poligonie.

Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas czynności procesowych przyznali się do winy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Północ 23-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Dwóch pozostałych mężczyzn na czas trwającego postępowania zostało objętych policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 la pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię