Policjanci z grupy samochodowej „Kobra” we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej z placówki w Terespolu w garażu 36-latka zabezpieczyli liczne podzespoły i części samochodowe. Dwa moduły elektroniczne od audi oraz silnik i skrzynia biegów od mercedesów okazały się jako pochodzące z aut kradzionych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał 4 zarzuty paserstwa.

Policjanci operacyjni z grupy „Kobra” pozyskali informację na temat mężczyzny, który w garażu najprawdopodobniej ukrywa pochodzące z demontażu skradzionych samochodów podzespoły w postaci między innymi skrzyń biegów, czy silników.

Funkcjonariusze natychmiast poszerzyli swoją wiedzę, dokonali niezbędnych sprawdzeń i na tej podstawie zaplanowali dalsze działania. We współpracy ze strażnikami granicznymi z placówki w Terespolu, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę i kwalifikacje z zakresu badań mechanoskopijnych i oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów podjęli kontrolę garażu należącego do 36-latka. Tam znaleźli 11 silników, 8 skrzyń biegów i 10 modułów elektronicznych. Spośród tych części specjaliści ze Straży Granicznej od razu wskazali te pochodzące z kradzionych samochodów. Były to dwa moduły elektroniczne od audi oraz silnik i skrzynia biegów od mercedesów. 36-letni mężczyzna został zatrzymany.

Śledczy z  Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową na podstawie zgromadzonych dowodów, na tę chwilę przedstawili 36-latkowi cztery zarzuty paserstwa. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię