Żarscy policjanci na posesji 32-letniego mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli blisko 107 gramów marihuany, broń palną gazową, ponad 3200 paczek papierosów i 33 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość uszczuplenia należności celnej, podatku akcyzowego oraz VAT to blisko 100 tys. złotych. Za przestępstwo skarbowe grozi mu wysoka kara grzywny, natomiast za posiadanie środków odurzających kara pozbawienia wolności do lat trzech. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec mężczyzny dozór i poręczenie majątkowe.

W miniony piątek (14 lipca) policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żarach na posesji 32-letniego mieszkańca powiatu żarskiego podczas przeszukania ujawnili broń palną gazową, na którą mężczyzna nie posiadał pozwolenia,  marihuanę oraz nielegalny tytoń i papierosy. 32–latek przechowywał znalezione rzeczy w mieszkaniu, piwnicy oraz samochodzie w jednej z małych miejscowości powiatu żarskiego.

Policjanci zabezpieczyli blisko 107 gramów środków odurzających. Zostały one wstępnie przebadane testerem narkotykowym, który  wykazał, że jest to marihuana, narkotyki poddane będą dalszym badaniom laboratoryjnym. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 3200 paczek papierosów i 33 kilogramy tytoniu. Nielegalny towar nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość uszczuplenia  należności  celnej, podatku akcyzowego oraz VAT w tym przypadku to łącznie blisko 100 tysięcy złotych. Znalezioną broń policjanci zabezpieczyli i prześlą do policyjnego laboratorium. Tam przeprowadzone zostaną badania pod kątem identyfikacji, ustalenia jej pochodzenia i ewentualnego użycia do popełnienia przestępstw. Za posiadanie broni bez wymaganego pozwolenia 32-latkowi grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany został zatrzymany i przesłuchany. W sobotę (15 lipca) Prokuratura Rejonowa w Żarach wobec mężczyzny zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za przestępstwo skarbowe grozi mu wysoka kara grzywny, a za posiadanie środków odurzających kara pozbawienia wolności do lat trzech.

 

Źródło: KPP w Żarach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię