Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali na jednej z ulic w centrum Zielonej Góry kierującego osobowym peugeotem. Po otwarciu drzwi samochodu stało się jednak jasne, że brak dokumentów podczas kontroli to nie jedyne przewinienie jakie na swoim koncie ma kierujący. W bagażniku policjanci znaleźli ponad 2 kg narkotyków, które zostały zabezpieczone.

Zielonogórskie ulice oprócz policjantów z Komendy Miejskiej Policji patrolują także funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp., którzy regularnie pełnią służbę w naszym mieście. Podczas jednej z takich służb patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego osobowym peugeotem młodego mężczyznę. Gdy otworzył on okno samochodu, mundurowi poczuli intensywną woń wskazującą na to, że kierujący może mieć przy sobie marihuanę. Postanowili to sprawdzić. Zaskoczenie było spore, gdy w bagażniku odnaleźli torby foliowe, słoiki i pudełko po butach wypełnione suszem roślinnym, który ważył dwa kilogramy Charakterystyczny zapach suszu nie pozostawiał wątpliwości, że jest to marihuana, a badanie wykonane specjalistycznym narkotesterem tylko to potwierdziło.

Młody mężczyzna był bardzo nerwowy i pobudzony. Podczas zakładania kajdanek próbował się wyrwać i uciec, ale policjanci obezwładnili go uniemożliwiając ucieczkę. Kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego. W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna przyznał się, że susz roślinny pochodzi z jego własnej uprawy i wskazał policjantom miejsce, gdzie rosły kolejne dwa krzaki konopi. Ponadto podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt potrzebny do prowadzenia uprawy m.in.: specjalne lampy, system wentylacyjny wraz z filtrami i wentylatorami oraz inne potrzebne urządzenia elektryczne. Zarówno odnaleziony podczas przeszukania sprzęt jak i krzewy konopi zostały przez policjantów zabezpieczone. Ponadto z uwagi na nerwowe, nieracjonalne zachowanie i pobudzenie, 22-latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie wykazało, że znajduje się on pod działaniem marihuany i amfetaminy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i tym samym czynił przygotowania do wprowadzania tych narkotyków do obrotu. Odpowie także za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i brak wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej. 22-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię