Policjanci z Tczewa zatrzymali 26-latka, który przywłaszczył sobie pieniądze ze znalezionego w autobusie portfela. Mężczyzna schował gotówkę do swojej kurtki, a portfel z dokumentami przekazał kierowcy autobusu. Właścicielka portfela oszacowała swoje straty na kwotę 800 złotych.

21 marca do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zgłosiła się 30-letnia kobieta, która poinformowała, że zostawiła swój portfel w autobusie. Udało jej się odzyskać portfel z dokumentami, ale wewnątrz brakowało pieniędzy. Poszkodowana oszacowała swoje straty na 800 złotych.

Tczewscy kryminalni natychmiast podjęli działania w celu wyjaśnienia sprawy. Policjanci przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat zdarzenia, oraz zabezpieczyli i przeanalizowali zapis z kamer monitoringu.

W piątek funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który był podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy. Zatrzymanie nastąpiło, gdy przesiadał się do innego autobusu. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci odnaleźli i zabezpieczyli część przywłaszczonej gotówki.

Mężczyzna przyznał się do wyciągnięcia pieniędzy ze znalezionego portfela i schowania ich w kieszeni kurtki. Oddał resztę portfela z dokumentami kierowcy autobusu. Śledczy postawili 26-latkowi zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Przypominamy, że za to przestępstwo sprawca może zostać ukarany grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię