Kryminalni z IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi otrzymali sygnał o mężczyźnie, który obnażał się przed dziewczynkami wracającymi ze sklepu. Miał on obserwować małoletnie z wnętrza swojego samochodu. Sprawa została potraktowana bardzo poważnie, co zaowocowało szybkim wytypowaniem zatrzymaniem 46-latka z Łodzi.

W niedzielę, 15 października 2017 roku dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat, wracały z zakupów do swojego domu. W pewnym momencie zauważyły mężczyznę, który siedział w pojeździe zaparkowanym przy chodniku. Nieznajomy będąc częściowo obnażonym, dotykał swoich miejsc intymnych i uśmiechał się. Przerażone nastolatki uciekły do klatki schodowej znajdującej się w bramie posesji, gdzie mieszkały.

Jedna z nich powiadomiła telefonicznie ojca. Zaniepokojony rodzic wyszedł z domu. Po chwili napotkał opisanego 40-kilku latka. Mężczyzna wyjaśnił, że na kogoś czeka. Kryminalni, którzy dowiedzieli się o rzeczywistym przebiegu tego zdarzenia niezwłocznie dotarli do rodziców dzieci i przekonali ich aby odbyli szczerą rozmowę ze swoimi pociechami. Skutkowało to złożeniem zawiadomienia o przestępstwie przez opiekunów małoletnich.

Podejrzewany o prezentowanie czynności seksualnych osobom poniżej 15. roku życia został zatrzymany 17 października 2017 roku. Zaskoczony nie stawiał oporu. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Jak stwierdził, leczył się u seksuologa, ale czasem nie jest w stanie zapanować nad swoimi skłonnościami. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratory został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z małoletnimi. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia, czy podejrzany nie dopuścił się podobnych czynów na terenie miasta.

Źródło: Łódzka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię