To najsurowsza kara orzeczona w stanie Teksas za znęcanie się nad zwierzęciem. Skazanym jest Frank Javier Fonesca, którego świadek nagrał telefonem, gdy 56-letni mężczyzna brutalnie znęcał się nad swoim rottweilerem.

Do zdarzenia doszło w lutym 2019 roku. Wtedy to nieznany mężczyzna przechodząc obok domu 56-latka zobaczył, jak ten brutalnie bije swojego psa. 56-letni Frank Javier Fonesca okładał rottweilera pięściami i kawałkiem drewna, a także kopał i przyduszał swojego pupila. Powodem wybuchu agresji u mężczyzny miał być fakt, że pies bez jego zezwolenia wydostał się z podwórka.

Nagranie ukazujące Fonsekę podczas znęcania się nad psem było kluczowym dowodem dla sądu w San Antonio. Wyrok 25 lat to najsurowsza kara, jaka mogła spotkać mężczyznę za jego występek. Sąd zdecydował się na maksymalną karę, biorąc pod uwagę bogatą kryminalną przeszłość mężczyzny, który wcześniej był karany za posiadanie narkotyków.

Jak informują miejscowe media, rottweiler o imieniu Buddy szczęśliwie doszedł do siebie. Odratowany pies został adoptowany i ma już nowy dom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię