Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o uprawę, posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz o kradzież energii elektrycznej. Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny w różnej fazie wzrostu oraz marihuanę. Łącznie blisko 2 kg narkotyków nie trafi na rynek, a ich wartość czarnorynkowa to ponad 100 tysięcy złotych. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę ziela konopi, posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz kradzież energii.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że najprawdopodobniej w jednym z budynków w Jeleniej Górze zorganizowana została uprawa ziela konopi. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i i zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu oraz marihuanę, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu, wyposażonym w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin. Łącznie na rynek nie trafi blisko 2 kg narkotyków o wartości czarnorynkowej ponad 100 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w celu prowadzenia nielegalnej uprawy dopuścił się również kradzieży energii elektrycznej.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 18 czerwca br. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz musi on wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 5000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię