Policjanci ze Zgorzelca, w jednym z mieszkań na terenie miasta zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości suszu oraz krzewy i sprzęt służący do ich uprawy. Z zabezpieczonego suszu konopi można by uzyskać 1350 porcji handlowych marihuany. Zatrzymany w tej sprawie 42-latek usłyszał zarzuty, a grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że zatrzymany 42-latek może mieć w swoim mieszkaniu środki odurzające. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne.

W trakcie szczegółowego przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli susz marihuany, z którego można by uzyskać blisko 1350 porcji gotowego do sprzedaży narkotyku oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi. Zabezpieczono również krzewy konopi indyjskich, które podejrzany hodował w swojej sypialni.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz prowadzenia uprawy ziela konopi innych niż włókniste.

Sąd na wniosek zgorzeleckiej Prokuratury zastosował wobec 42–latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię