Dzielnicowi z powiatu jeleniogórskiego zostali powiadomieni o zagrożeniu życia psa, który miał od kilku dni przebywać w zamkniętym pomieszczeniu bez wody i pożywienia. Policjanci wspólnie ze służbami miejskimi, przedstawicielem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Karpaczu, udali się na posesję, gdzie okazało się, że w pomieszczeniu bez okien, wody i pożywienia przebywał pies. Ponieważ nie zastano właściciela, a z pomieszczenia dochodził skowyt zwierzęcia, podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi pomieszczenia. Czworonóg został przekazany do schroniska. Jeżeli okaże się, że właściciel zwierzęcia faktycznie znęcał się nad psem i nie sprawował nad nim właściwej opieki, będzie odpowiadał z Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu, st. asp. Jakub Erchard i st. asp. Krzysztof Lenczewski, na początku sierpnia br. zostali powiadomieni o przetrzymywaniu w złych warunkach psa na jednej z posesji. Prawdopodobnie pies nie otrzymywał przez kilka dni pożywienia i wody mimo 28 stopniowego upału.

W związku z tym, dzielnicowi wspólnie ze służbami miejskimi: przedstawicielem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Karpaczu, udali się na posesję, gdzie okazało się, że w pomieszczeniu bez okien, wody i pożywienia przebywał pies. Ponieważ nie zastano właściciela, a z pomieszczenia dochodził skowyt zwierzęcia, podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi pomieszczenia.

Pies został przekazany do Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Jeżeli okaże się, że właściciel zwierzęcia faktycznie znęcał się nad psem i nie sprawował nad nim właściwej opieki, będzie odpowiadał z Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię