To była wspólna praca operacyjna policjantów z komisariatu w Wesołej, zarówno pionu kryminalnego jak i prewencyjnego, w tym wiedza dzielnicowego. Funkcjonariusze pozyskali informacje, dokonali ustaleń, przygotowali realizację sprawy. W efekcie zatrzymali dwóch mężczyzn i ujawnili plantację konopi założoną w domu. Zabezpieczyli zarówno krzewy jak i susz roślinny. 31-latek i 38-latek usłyszeli po dwa zarzuty. Prawie 9 gramów marihuany i 61 krzewów nigdy już nie trafi na rynek.

Policjanci z Wesołej pozyskali niedawno informację operacyjną na temat prawdopodobnej domowej plantacji konopi indyjskich. Kryminalni, funkcjonariusze prewencji, w tym dzielnicowy, poszerzyli wiedzę na temat miejsca i osób, które mogą mieć związek z tym przestępczym procederem. Kiedy ustalenia i sprawdzenia zostały potwierdzone policjanci wspólnie przygotowali się do realizacji sprawy.

Kilka dni temu pojawili się pod wskazanym adresem. Zastali tam dwóch mężczyzn, jednego na podwórku, a drugiego w korytarzu prowadzącym wprost do piwnicznych pomieszczeń, które zostały przystosowane do uprawy konopi i w których znajdowała się domowa plantacja. Policjanci zabezpieczyli namioty uprawne, lampy grzewcze, filtry, nasiona, susz roślinny o wadze prawie 9 gramów i do tego 61 krzewów konopi. Zarówno pomieszczenia jak i zabezpieczone rzeczy poddano oględzinom. 31-latek i 38-latek zostali zatrzymani.

Przeprowadzone wnikliwe ustalenia i czynności procesowe pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów. Odpowiedzą za posiadanie marihuany oraz uprawę konopi indyjskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię