Garaż nowo budowanego domu, a w nim 145 gramów marihuany – taki widok zastali kryminalni ze staszowskiej komendy w jednej z miejscowości znajdujących się na terenie powiatu. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli 7 krzewów konopi będących własnością tej samej osoby. Zatrzymanemu 32-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Staszowa, na terenie powiatu trafili na trop plantacji nielegalnych roślin. Weryfikując posiadane wcześniej informacje, udali się do domu 32-latka. Sprawdzając każde pomieszczenie będącego w budowie domu, kryminalni weszli do garażu, gdzie w pudełku tekturowym ujawnili torbę, w której znajdował się susz roślinny zidentyfikowany jako susz konopi innych niż włókniste w ilości 145 gramów. Zatrzymany 32-latek poinformował mundurowych, że substancja pochodzi z jego uprawy, a następnie wskazał jej miejsce. Tam policjanci znaleźli 7 krzewów nielegalnych konopi w różnych fazach wzrostu. Ponadto 32-latek przyznał, że plantacja liczyła 10 krzewów, jednak dokonał on wyrwania 3, z których to pozyskał znalezioną w garażu marihuanę.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz ze swojego zachowania wytłumaczyć się będzie musiał przed sądem. Za nielegalny proceder grozić może mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

  1. to że może mu grozić kara do 3 lat nie znaczy że zasłużył za jakiekolwiek więzienie albowiem ciekawość to idea a ogrodnictwo to zaszczyt pomagania planecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię