Augustowscy kryminalni w piwnicy mieszkańca powiatu augustowskiego znaleźli 5 krzaków konopi oraz 7 ciasteczek własnej produkcji z olejem z tych roślin. Dodatkowo policjanci, znaleźli przyrządy służące do wytwarzania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Augustowscy kryminalni podejrzewali, że 34-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego może posiadać środki odurzające. W minioną sobotę, postanowili sprawdzić tę informację. W piwnicy 34-latka policjanci zauważyli specjalnie przygotowaną szafę, w której rosło 5 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Mundurowi znaleźli również przyrządy służące do uprawy tej rośliny m.in. lampy, termometr i wiatrak. W trakcie dalszego sprawdzania piwnicy, kryminalni zabezpieczyli blisko gram suszu roślinnego oraz 7 ciasteczek własnej produkcji z olejem z tych roślin. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Teraz całość zostanie poddana szczegółowym badaniom laboratoryjnym, w celu ostatecznego potwierdzenia, że jest to substancja, której posiadanie jest zabronione. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą nielegalne substancje, to mężczyzna usłyszy zarzuty: posiadania środków odurzających i urządzeń służących do ich produkcji oraz uprawy konopi innej niż włókniste. Za te przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

2 KOMENTARZE

  1. Brawo! Następny groźny bandyta złapany. W imieniu ofiar gwałtów, padofilii, zabójstw: Dziękujemy za determinacje i pokladamy wielkie nadzieje w naszej władzy 👏 👏 👏

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię