Policjanci z komisariatu w Bełżycach zatrzymali 40-latka, który zajmował się uprawą konopi indyjskiej. W mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarskich zabezpieczyli ponad 60 roślin w różnej fazie wzrostu i ponad 300 gramów suszu. Podczas przeszukania policjanci ujawnili także broń palną z tłumikiem oraz ponad 1100 sztuk amunicji. Dziś 40-latek zostanie doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany 40-latek jest mieszkańcem powiatu bieszczadzkiego jednak od pewnego czasu przebywał  na terenie gm. Wojciechów. Policjanci mieli zgłoszenie, że mężczyzna groził swojej byłej partnerce. Przeszukanie domu przyniosło efekt w postaci odnalezienia broni palnej. Sztucer z dorobionym tłumikiem znajdował się w łóżku. Do tego ponad 1100 szt. amunicji. Mężczyzna nie maił pozwolenia na broń. 40-latek był w przeszłości karany. Podczas przeszukania pozostałych pomieszczeń policjanci ujawnili uprawę konopi indyjskich.

Uprawa znajdowała się w osobnym pomieszczeniu. Mężczyzna wykorzystywał specjalistyczny sprzęt: oświetlenie, nawiewy, mierniki temperatury oraz nawozy odżywki do roślin. Łączna waga zabezpieczonych roślin to prawie 1,3 kg w tym 60 roślin w różnej fazie wzrostu. Do tego woreczki z zawartością suszu konopi indyjskich o łącznej wadze ponad 300 gramów.

Źródło: Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię