Kryminalni z Kościana zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 35 i 37 lat za posiadanie środków odurzających. Policjanci na posesji młodszego zatrzymanego ujawnili kilka dorodnych krzaków konopi indyjskiej, a w mieszkaniu ponad 1 kg marihuany. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

Kryminalni ustalili, że na terenie gm. Kościan na prywatnej działce hodowane są konopie indyjskie. Po wejściu na posesję, w mieszkaniu zajmowanym przez 35-latka policjanci ujawnili ponad 1 kilogram suszu roślinnego. Późniejsze badania potwierdziły, że to marihuana. Na działce za domem rosły ponad dwumetrowe konopie indyjskie. Kryminalni zabezpieczyli pozostałe 9 krzaków. Konopie raczej nie nie wyrosły tam przypadkowo, gdyż posiadały system nawadniania. Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także uprawy konopi indyjskiej inna niż włóknista.

Ponadto zatrzymano drugiego mężczyznę mieszkającego w bezpośrednim sąsiedztwie. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli niewielką ilość marihuany oraz 2 młynki przeznaczone do przygotowania środka odurzającego. Mężczyzna następnego dnia również usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania urządzeń przeznaczonych do przygotowania środka odurzającego.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Uprawa konopi z wyjątkiem włóknistych jest zagrożona karą pozbawienia wolności do 3 lat.  Za posiadanie przyrządów, które są przeznaczone do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania  lub  przerobu  środków  odurzających, substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych można spędzić w zakładzie karnym do 2 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię