Policjanci II Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 52-letniego sprawcę gwałtu na 19-latce. Mężczyzna zaprosiłją do swojego domu i wykorzystał fakt, iż była w stanie silnego upojenia alkoholowego

W niedzielę, 21 stycznia do jednego z krakowskich komisariatów zgłosiła się 19-letnia dziewczyna, twierdząc że została wykorzystana seksualnie przez nieznajomego. Pokrzywdzona opowiedziała policjantom, że tej nocy poszła do jednego z klubów na Kazimierzu, aby miło spędzić czas. Tutaj  spotkała mężczyznę w wieku około 50 lat. Człowiek ten bawił rozmową 19-latkę, stawiał drinki. Dziewczyna była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Nie bardzo wie, jak  trafiła do mieszkania mężczyzny, ale tu ocknęła na się moment, w sytuacji nie pozostawiającej złudzeń co do intencji adoratora. Rano udało jej się opuścić to mieszkanie.

Młoda kobieta o całym zdarzeniu niezwłocznie powiadomiła Policję. Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Krakowie natychmiast przystąpili do  ustalenia sprawcy. Okazało się że jest to 52-letni mieszkaniec Krakowa.

24 stycznia br. mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut gwałtu ( art.197 KK ). Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany ma 3 miesiące.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię