Żoliborscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o kradzież i nieautoryzowane transakcje kradzioną kartą bankomatową. Pokrzywdzony obywatel Indii po randce z jedną z kobiet zorientował się, że został bez portfela, dokumentów i pieniędzy. 19 i 23-latka już usłyszały zarzuty. Teraz obu koleżankom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pokrzywdzony kilka dni temu umówił się na randkę z 23-letnią kobietą. Po spotkaniu zamiast miłych wspomnień pozostał niesmak. Obywatel Indii kilka godzin później zorientował się, że został okradziony. Dziewczyna, z którą się umówił zabrała mu portfel z dokumentami, kartą bankomatową i pieniądze w kwocie 2000 złotych. Mimo, iż bardzo szybko zorientował się, że karta została skradziona, ktoś w międzyczasie zdążył dokonać 8 transakcji na łączną kwotę ok. 350 złotych. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia zgłosił sprawę na policji. Wartość strat wycenił na kwotę 2350 zł.

Kiedy o włamaniu na konto dowiedzieli się żoliborscy policjanci, natychmiast zajęli się sprawą i rozpoczęli ustalenia. Idąc tropem realizowanych transakcji ustalili wizerunki podejrzanych i ich dane personalne. Okazało się, że obie koleżanki dokonały 8 nieautoryzowanych transakcji. 23-latka i 19-latka zostały zatrzymane w miejscu zamieszkania.

19-letnia kobieta usłyszała zarzuty za 8 nieautoryzowanych transakcji, a jej 23-letnia koleżanka dodatkowo za kradzież portfela z zawartością. Teraz obu kobietom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię