archiwum

Na rok do zakładu karnego trafił 56-letni mieszkaniec podnidzickiej miejscowości. Podczas interwencji, której był uczestnikiem okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Natomiast 28-latek trafił za kraty na 2 lata 8 miesięcy i 5 dni. Był pijany, pomylił bloki na jednym z bartoszyckich osiedli i dobijał się do mieszkania przypadkowej osoby dziwiąc się, że dziewczyna nie chce mu otworzyć. Chciał oszukać policjantów, co do swojej tożsamości. Nauczył się danych osobowych kolegi i przedstawiał się jako inna osoba, bo sam był poszukiwany.

W piątek (07.01.2022r.) w środku nocy policjantów wezwano na jedno z bartoszyckich osiedli, gdzie pewien mężczyzna dobijał się do drzwi mieszkania. Zdziwiony obecnością policjantów mężczyzna oświadczył, że chce wejść do mieszkania dziewczyny, a ta go nie wpuszcza. Policjanci zapytali go o adres partnerki i okazało się, że mężczyzna pomylił bloki. Następnie funkcjonariusze przystąpili do legitymowania mężczyzny, a ten oświadczył, że nie ma dokumentu. Poproszony o swoje dane osobowe bez problemów je wskazał, jednak zachowywał się przy tym nerwowo i niespokojnie. Policjanci chcąc upewnić się, co do tożsamości mężczyzny zadali mu pytania dotyczące nazwiska panieńskiego matki i tu zaczęły się kłopoty. 28-latek nie znał tych danych, a do tego zdjęcie, jakie widniało przy podanym przez niego nazwisku różniło się od jego wyglądu. Zdemaskowany mężczyzna w desperacji rzucił się w stronę stojących przy drzwiach wyjściowych policjantów, a ci obezwładnili go i zatrzymali. Przy mężczyźnie znaleziono dowód osobisty, a sprawdzenie jego prawdziwych danych w policyjnym systemie dało odpowiedź, dlaczego 28-latek posługiwał się danymi swojego kolegi. Mężczyzna był poszukiwany od 2016 roku. Sąd wydał za nim dwa listy gończe i nakaz doprowadzenia, a do tego poszukiwał go do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych.

Policjanci ukarali mężczyznę mandatami za zakłócenie ciszy nocnej oraz za wprowadzenie ich w błąd co do swojej tożsamości. Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata 8 miesięcy i 5 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię