18 sierpnia około godz. 20.00 funkcjonariusz pełniący służbę na stanowisku dowodzenia Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży wózka jezdniowego w miejscowości Wielopole.

Skierowany tam patrol ustalił, iż trzy nieznane osoby dokonały kradzieży wózka jezdniowego podnośnikowego z terenu jednego z zakładów. Jednakże po przejechaniu kilkunastu metrów kierujący wózkiem mężczyzna i kobieta (kierowali wspólnymi siłami) najechali na krawężnik i wózek wywrócił  do przydrożnego rowu.

Sprawcami okazali się być mieszkańcy Tarnowa, 39- letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczyli, iż uczestniczyli w suto zakrapianej  imprezie na terenie Wielopola, na której brakło alkoholu więc postanowili udać do najbliższego sklepu, aby go zakupić. Do osiągnięcia swojego celu użyli wózka widłowego. Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Znajdowali się pod silnym wpływem alkoholu. Kobieta oraz jeden z mężczyzn usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa z art. 289§2 kk i 178a§1 kk,  za które grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: małopolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię