Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu marki Ford, w którym znajdował się między innymi sprzęt wspinaczkowy oraz repliki broni. Do przestępstwa doszło 10 sierpnia br. w Szklarskiej Porębie. Auto i repliki broni zostały odzyskane. Teraz zatrzymani za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili mundurowi, mężczyźni 10 sierpnia br. ukradli pojazd marki Ford, który zaparkowany był pod jednym z pensjonatów w Szklarskiej Porębie. W samochodzie tym znajdowały się między innymi repliki broni oraz sprzęt wspinaczkowy. Okazało się, że zatrzymani otworzyli auto oryginalnymi kluczykami, które właściciel zgubił w jego pobliżu.

Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że samochód zniknął, powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu, wytypowali sprawców i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego. W trakcie czynności odzyskali skradzione auto schowane w gminie Stara Kamienica, a repliki broni odnaleźli w mieszkaniu jednego z zatrzymanych.

Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię