Na 2 miesiące trafił do aresztu mężczyzna podejrzany o kradzież rozbójniczą. Zatrzymany w jednym z dyskontów spożywczych ukradł… słoninę, a następnie nie chciał jej oddać. W celu utrzymania łupu poszarpał się z pracownikiem ochrony oraz kilka razy uderzył go w głowę puszką z piwem. Ponadto okazało się, że dopuścił się tego czynu w warunkach tzw.” recydywy”. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze  podczas interwencji w sklepie zatrzymali 35-letniego mężczyznę  podejrzanego o kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Mężczyzna przechodząc przez linię kas zapłacił za dwa piwa, a wyniósł słoninę o wartości… 0,77 zł, za którą nie zapłacił.  Zauważył to  pracownik ochrony, który  próbował mu ją odebrać. Mężczyzna był bardzo agresywny. Wywiązała się szarpanina, w wyniku której 35-latek kilka razy uderzył pracownika ochrony w głowę puszką z piwem. Agresor został zatrzymany przez wezwanych na miejsce policjantów.

W trakcie czynności okazało się, że ten złodziej sklepowy dopuścił się czynu w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za kradzież rozbójniczą grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze  zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię