W Kalei na ul. Grodziskiej policjanci z kłobuckiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 28-latka jadącego skradzionym samochodem dostawczym. Interwencja mundurowych była związana ze zgłoszeniem przypadkowego świadka, który zauważył i poinformował dyżurnego o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie. Podczas zatrzymania kradzionego transita jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w policyjny radiowóz.

W minioną niedzielę kilkanaście minut po godzinie 10.00 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie od przypadkowego świadka, którego zaniepokoił mężczyzna podejrzanie oglądający samochody zaparkowane w miejscowości Kalej (gmina Wręczyca Wielka). Jako pierwsi do osoby zgłaszającej dotarli policjanci z kłobuckiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy ustalili, że podejrzanie zachowujący się mężczyzna wsiadł do białego samochodu dostawczego i odjechał w kierunku ul. Grodziskiej.

Ta informacja również była bardzo istotna, ponieważ tego samego dnia, około godziny 8.00, mundurowi odebrali komunikat o kradzieży białego forda transita, do której doszło na terenie Częstochowy.

Po rozmowie z osobą zgłaszającą policjanci pojechali we wskazane miejsce. Po chwili zauważyli jadącego z przeciwka białego „dostawczaka”, który odpowiadał opisowi skradzionego pojazdu. Podczas zatrzymania kierowca transita stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w policyjny radiowóz. Na skutek tej kolizji zarówno policjanci jak i kierowca forda nie odnieśli obrażeń ciała. Stróże prawa zatrzymali kierowcę kradzionego transita, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast pobrano od niego krew w celu ustalenia czy nie znajdował się pod działaniem środków psychoaktywnych.


Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię