Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych bydgoskiej komendy do sprawy kradzieży pieniędzy z bankomatów na terenie Bydgoszczy, Torunia i Solca Kujawskiego. Torunianin usłyszał 10 zarzutów kradzieży z włamaniem. Straty pokrzywdzonej firmy przekroczyły milion złotych.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy dowiedzieli się na początku maja br. Wówczas zgłosił się do nich przedstawiciel firmy związanej z obsługą bankomatów.  Z przyjętego zawiadomienia wynikało, że pod koniec kwietnia br. w jednym z bankomatów na terenie Solca Kujawskiego ujawniono brak większej kwoty gotówki.

Natychmiast ruszyły działania bydgoskich kryminalnych mające na celu ustalenie okoliczności tej kradzieży, a przede wszystkim sprawcy.  Wnikliwa praca policjantów z Wydziału Kryminalnego bydgoskiej komendy doprowadziła do wytypowania i zatrzymania 51-letniego torunianina. Dalsze ustalenia tylko potwierdzały przestępczy charakter jego pracy. Mężczyzna zatrudniony od wielu lat w firmie obsługującej bankomaty okradał bankomaty z gotówki po ich zaopatrzeniu w walutę. Przy pomocy oryginalnych kluczy, szyfrów otwierał sejfy bankomatów i zabierał pieniądze.

Łącznie policjanci udowodnili mu 10 tego typu kradzieży z bankomatów znajdujących się na terenie Bydgoszczy, Torunia i Solca Kujawskiego.  Proceder ten trwał od 2008 roku do kwietnia br. Na tej podstawie też oszacowane zostały straty firmy, które opiewają na kwotę ponad miliona złotych.

Policjanci zatrzymali 51-letniego podejrzanego mężczyznę w jego mieszkaniu w Toruniu. Zabezpieczyli tam również pieniądze w kwocie 70 tysięcy złotych w polskiej i obcej walucie oraz inne przedmioty świadczące o prowadzeniu działalności przestępczej.

Dzisiaj (11.05.18) oskarżyciel, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych i skierował go do sądu. Sędzia, po analizie materiałów sprawy, przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował 51-latka na 3 miesiące. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię