Dzięki współpracy personelu sklepu z wieluńskimi policjantami zatrzymano 55-letniego złodzieja odzieży. Mężczyzna wpadł kilkanaście dni po przestępstwie, kiedy to pojawił się ponownie w sklepie w skradzionej kurtce. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 grudnia  2022 roku wieluńscy policjanci otrzymali informacje,  że na terenie jednego z wieluńskich sklepów personel  zauważył mężczyznę, który wcześniej tam kradł. Skierowani na miejsce kryminalni ustalili, że  pracownica  wśród klientów sklepu rozpoznała mężczyznę, który  kilkanaście dni wcześniej  skradł  tam  kurtkę oraz spodnie.  Właściciele wycenili straty na ponad 680 złotych.  Wszystko zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring.  Ustalono, że  tego dnia mężczyzna wszedł do przymierzalni zabierając różną odzież. Tam z kurtki  i spodni zdjął zabezpieczające  klipsy. Następnie  rzeczy te zabrał ze sobą nie płacąc za towar.

Podczas ponownej wizyty, kiedy został rozpoznany przez personel sklepu ubrany był w tą samą kurtkę, którą wcześniej ukradł. 55-letni amator cudzej własności został natychmiast  zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali skradzioną kurtkę. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja wielkopolska 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię