Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z wstępnych informacji wynika, że sprawca skradł kiełbasę, schował ją do kieszeni i wyszedł ze sklepu nie płacąc. Na to zareagowali pracownicy, którzy próbowali ująć mężczyznę. Ten rzucił się na nich, kopał po twarzy i zadawał ciosy pięścią co skutkowało obrażeniami ciała trwającymi powyżej dni 7. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło na koniec maja br. Wszystko zaczęło się od tego, iż mężczyzna skradł w sklepie kiełbasę. Po chwili wyszedł nie płacąc za towar. Kiedy zauważyli to pracownicy wybiegli za nim. Tam doszło do szamotaniny, mężczyzna zaatakował pracowników, zadawał im ciosy pięścią i kopał po twarzy. W wyniku tego pokrzywdzeni ponieśli obrażenia ciała. Napastnik po chwili uciekł.

Policjanci przeprowadzili oględziny, w sprawie zostało wszczęte śledztwo, był gromadzony materiał dowodowy, został również zabezpieczony monitoring. Śledczy rozpoczęli ustalenia tożsamości napastnika. Kilkanaście dni później mężczyzna pojawił się w pobliżu sklepu, gdzie doszło do napaści. Powiadomieni o tym policjanci na miejscu zatrzymali go.

Został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz spowodowania obrażeń ciała trwających powyżej dni 7. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię