Zaledwie 5 godzin zajęło policjantom z Leszna odzyskanie skradzionego busa wraz z towarem znajdującym się w części ładunkowej i zatrzymanie sprawcy jego kradzieży. 36-latek z Leszna został zatrzymany w chwili, kiedy wyjeżdżał z rodziną na urlop. Grozi mu do 10 lat więzienia.

20 maja br. z samego rana leszczyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży samochodu dostawczego marki Volkswagen Crafter, w którym w części ładunkowej znajdowały się elektronarzędzia oraz różnego rodzaju sprzęt elektryczny. Pojazd został skradziony w nocy z terenu nieogrodzonej posesji w Lesznie. Wartość skradzionego mienia została wyceniona przez pokrzywdzonego na kwotę prawie 80 tysięcy złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Zaledwie po 5 godzinach od zgłoszenia kradzieży z włamaniem funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 36-letni mieszkaniec Leszna. Policjanci odnaleźli busa wraz z towarem, który znajdował się w nienaruszonym stanie w lesie, na obrzeżach miasta. Sprawca został zatrzymany w centrum Leszna, kiedy właśnie z rodziną miał zamiar wyjechać nad morze.

Odzyskany pojazd został już zwrócony właścicielowi, a 36-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi mu do 10 lat więzienia.

1 KOMENTARZ

  1. „do 10 lat” powinno być „od 10 lat” to by nie było takich przestępstw, wiadomo że dostanie zawiasy albo jakąś śmieszną karę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię