Policjanci z Miastka otrzymali zgłoszenie, że kilkukrotnie na szynach kolejowych w gminie Miastko ktoś układał kamienie. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli szukać sprawców. Śledczy ustalili, że sprawcami byli 14 i 16-latek z Miastka. Przez nieodpowiedzialne zachowanie tych dwóch nastolatków mogło dojść do tragedii. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Do policjantów z Komisariatu Policji w Miastku wpłynęło kilkukrotnie zgłoszenie od obsługi pociągu na trasie Biały Bór – Miastko, że na szynach kolejowych ułożone były kamienie. Z uwagi na poważne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu kolejowego, funkcjonariusze intensywnie zaczęli pracować nad ustaleniem sprawców.

Okazało się, że sprawcami był 14 i 16-letni mieszkaniec Miastka. Poprzez swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, mogli doprowadzić do tragedii, ponieważ niewykluczone jest, że mogło dojść do wykolejenia się taboru. Śledczy w związku ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za które grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, przekazali sprawę do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie chłopców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię