W wyniku kontroli przeprowadzonej przez służby celne, w kontenerach, które miały zawierać odzież, odkryto niemal 400 kg sprasowanych kostek haszyszu oraz 11 tys. opakowań tabletek psychoaktywnych. Całkowita wartość zatrzymanego nielegalnego towaru wynosi ponad 34 miliony złotych.

Na początku marca 2023 roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Pomorza przeprowadzili kontrolę kontenerów, które przypłynęły z Azji do portu w Gdańsku. Kontenery miały zawierać odzież zgodnie z dokumentami przewozowymi, a ich odbiorcą była polska firma.

Podczas kontroli w kartonach z odzieżą odkryto niemal 400 kg sprasowanych kostek haszyszu oraz 11 tys. opakowań tabletek psychoaktywnych. Próbki substancji zostały wysłane do laboratorium Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, gdzie analizy potwierdziły, że jest to haszysz i leki psychotropowe.

Całkowita wartość zatrzymanego towaru szacowana jest na ponad 34 miliony złotych. Sprawę prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię