archiwum

Wczoraj w godzinach popołudniowych dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zostali wezwani do jednej z kawiarni w Chrzanowie, gdzie od dwóch dni, od momentu otwarcia do zamknięcia lokalu bez żadnego zamówienia siedziały dwie młode dziewczyny. Po sprawdzeniu okazało się, że nieletnie od dwóch tygodni są na tzw. „gigancie” – ucieczce z ośrodka wychowawczego.

Wczoraj przed godziną 15.30 policjanci z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej policji w Chrzanowie zostali skierowani na interwencję do jednej z kawiarni w Chrzanowie. Z treści zgłoszenia wynikało, że dwie młode, „zmęczone „dziewczyny z wyglądu około 16 lat od dwóch dni, od momentu otwarcia, aż do zamknięcia lokalu siedzą przy stoliku i nic nie zamawiają. Personel miał podejrzenia, że nieletnie uciekły z domu.

Interweniujący funkcjonariusze szybko ustalili, że młode kobiety dwa tygodnie wcześniej uciekły z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w woj. świętokrzyskim i są poszukiwane przez komendę w  Oświęcimiu oraz komisariat w Sędziszowie. 17-latki zostały doprowadzone do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, a umieszczone w Policyjnej Izbie Dziecka w Krakowie, gdzie zgłoszą się po nie przedstawiciele ośrodka wychowawczego. Sprawa ucieczki nieletnich w najbliższych dniach trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię