Foto: archiwum

Policjanci z Zambrowa zatrzymali kierowcę, który zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował ucieczkę z prędkością 160 km/h. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. Teraz dalszym losem 25-latka zajmie się sąd.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, w miniony czwartek około godziny 15.15 zauważyli na jednej ze stacji paliw w powiecie zambrowskim pojazd marki BMW, którego kierujący stwarzał zagrożenie w rejonie dystrybutorów.

Funkcjonariusze bezzwłocznie podjęli zatrzymanie kierującego do kontroli drogowej. Niestety mężczyzna zlekceważył sygnały dźwiękowe oraz świetlne i zaczął uciekać. W trakcie swojej brawurowej jazdy jechał DK nr 8 z prędkością 160 km/h tym samym przekraczając dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 100 km/h. Jednocześnie, nieodpowiedzialny kierowca wymuszał pierwszeństwo przejazdu na innych uczestnikach i w dalszym ciągu nie reagował na polecenia mundurowych dotyczące zatrzymania się do kontroli drogowej.

Kierujący bmw został zatrzymany po około 5 minutach brawurowej jazdy. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego, który w trakcie wykonywanych z nim czynności nagle zasłabł. W związku z zaistniałą sytuacją mundurowi bezzwłocznie udzielili kierowcy pierwszej pomocy medycznej oraz wezwali pogotowie ratunkowe.

W bmw policjanci ujawnili dwie torebki strunowe z zawartością białego proszku, który zabezpieczyli do dalszych badań. Od 25-latka pobrana została również krew na badania na zawartość substancji działających podobnie jak alkohol. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Teraz dalszym losem 25-latka zajmie się sąd.

Źródło: Podlaska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię