Funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach zatrzymali 43-latka. Mężczyzna po wyjściu z aresztu śledczego, w którym przebywał zgodnie z postanowieniem sądu, dopuścił się przestępstw przeciwko rodzinie i opiece, życiu i zdrowiu oraz wolności w stosunku do byłej partnerki oraz jej rodziców. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze, do jakiej doszło kilka dni temu, podczas której mężczyzna kolejny raz groził kobiecie pozbawieniem życia, umieścili go w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora i Sądu Rejonowego w Wołominie. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Policjanci z komisariatu w Ząbkach otrzymali kilka dni temu zgłoszenie o mężczyźnie, który miał przebywać w okolicy miejsca zamieszkania zgłaszającej. Ten miał dzień wcześniej pobić kobietę w jej domu. Dodatkowo groził jej uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia, naruszył też mir domowy poprzez wtargnięcie do lokalu mieszkalnego i na żądanie jego właścicieli, rodziców kobiety nie chciał go opuścić.

Policjanci pod wskazanym adresem przed budyniem w osobowej mazdzie zastali 43-latka. Ten oświadczył, że faktycznie jest byłym partnerem kobiety, miał na nią czekać, negował też fakt, że dzień wcześniej miał dopuścić się wobec niej przemocy fizycznej. Z uwagi na to, że funkcjonariusze byli już w posiadaniu zawiadomienia o popełnionym przez 43-latka przestępstwa pobicia zgłaszającej w wyniku, którego doznała obrażeń twarzy i głowy został on przez nich zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi.

Pokrzywdzona oprócz faktu pobicia przez byłego partnera zeznała, że ten od 2014 roku znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, ubliżał słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia. W dniu, kiedy doszło do zdarzenia miał on opuścić areszt śledczy, w którym przebywał zgodnie z postanowieniem sądu.

Zebrany materiał dowodowy wraz z przesłuchaniami poszkodowanej i świadków został skierowany do Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Policjanci wspólnie z prokuratorem zadecydowali o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece, życiu i zdrowiu oraz wolności. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt. Może mu grozić teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię