Na 3 miesiące do aresztu trafili trzej mężczyźni zatrzymani przez policjantów w związku z dokonanym rozbojem na 82-letniej mieszkance powiatu kłodzkiego. Podejrzanym za ten czyn, którzy byli już karani za podobne przestępstwa, grozi teraz kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny policji w Kłodzku otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w ubiegłym tygodniu na terenie miasta. Z relacji pokrzywdzonej seniorki wynikało, że idąc drogą z krewną została zaatakowana przez trzech mężczyzn. Napastnicy przewrócili starszą kobietę na ziemię, a następnie pobili ją powodując ciężkie obrażenia ciała. Doprowadzili ją do stanu bezbronności, a następnie ukradli jej torebkę, w której znajdowało się kilka tysięcy złotych. Druga kobieta podjęła próbę obrony pokrzywdzonej i została również pobita przez napastników. Agresorzy pozostawili ranne kobiety na ziemi i uciekli. Skradzione pieniądze 82-latka miała przeznaczyć na wsparcie wnuczki i opłacenie części kosztów wesela.

Policjanci po otrzymanym zgłoszeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Już po kilku godzinach ustalili podejrzewanych, którymi okazali się trzej mieszkańcy Kłodzka w wieku 21 i 36-lat.

Zostali oni doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu, gdzie orzeczono wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Okazało się, że 21 i 36-latkowie opuścili zakład karny w ubiegłym roku, gdzie odbywali karę pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju. Natomiast drugi 21-latek opuścił zakład karny w tym roku, gdzie również odbywał kare pozbawienia wolności za to samo przestępstwo. Podejrzani odpowiadać będą przed sądem w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię