Każdy, kto podnosi rękę na policjanta, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Za popełnienie właśnie takie przestępstwa, czyli czynną napaść na mundurowych, które dodatkowo miało charakter chuligański, odpowie przed sądem trzech wałbrzyszan. Mężczyźni w wieku od 18 do 31 lat w miniony wtorek w nocy kompletnie pijani zaatakowali policjantów, kiedy ci zwrócili im uwagę za niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych oraz poruszanie się po jezdni, zamiast chodnika.

Do zdarzenia doszło 23 lutego przed godziną drugą w nocy. Funkcjonariusze zwrócili uwagę trzem wałbrzyszanom idącym ul. Andersa, gdyż ci nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego oraz obowiązujących, w związku z panującą w Polsce epidemią, obostrzeń sanitarnych. Najpierw jeden ze sprawców zaczął wykrzykiwać słowa powszechnie wulgarne w stosunku do mundurowychChwilę później już cała trójka była agresywna i ostatecznie zaatakowała policjantów kopiąc nogami i zadając ciosy rękoma.

Chuligani przeliczyli się i zanim przyjechało policyjne wsparcie, szybko zostali przez dwóch funkcjonariuszy obezwładnieni i zatrzymani. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że byli kompletnie pijani. Wszyscy mieli od 2 do ponad 2,5 promila tej substancji w organizmie. Samym policjantom na szczęście nic się nie stało.

Cała trójka agresorów dalszą część nocy spędziła w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie trzeźwiała do późnych godzin popołudniowych. W środę podejrzani usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im przestępstwa. 18, 21 oraz 31-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Jako że czyn nosił znamiona występku o charakterze chuligańskim, wałbrzyszanie spędzą za kratami więzienia nie mniej niż 1,5 roku. Będą musieli również zapłacić nawiązkę na rzecz pokrzywdzonych policjantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię