Blisko 750 porcji narkotyku mogło powstać z krzewów konopi oraz suszu roślinnego zabezpieczonego przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji Kaliszu. Rośliny rosły na specjalnie przygotowanej leśnej plantacji. W związku z nielegalną uprawą konopi zrzuty usłyszało trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 28 lat. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Policjanci operacyjni zespołu do walki z przestępczością narkotykową zdobyli informację, że na terenie gminy Godziesze Wielkie, może znajdować się plantacja marihuany. Swoją wiedzę operacyjną potwierdzili w miniony piątek, 1 września br. Na terenie kompleksu leśnego ujawnili nielegalną uprawę krzaków konopi, które rosły w doniczkach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 26 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Najwyższe rośliny osiągnęły wysokość blisko 150 cm. Wstępne badanie testerem, wykazało w zabezpieczonych roślinach obecność substancji narkotycznych (tzw. THC). Na obszarze, gdzie rosły krzewy przeprowadzono dokładne oględziny terenu z udziałem technika kryminalistyki. Funkcjonariusze pobrali również próbki roślin do badań, laboratoryjnych.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 28 lat którzy zajmowali się pielęgnacją posadzonych krzewów konopi. Ponadto w miejscu zamieszkania 27-latka policjanci ujawnili ponad 164 gramy gotowego już suszu roślinnego, a także woreczki strunowe oraz specjalną wagę elektroniczną. Wszyscy podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego postawił podejrzanym zarzuty. Mężczyźni odpowiedzą m.in. za nielegalną uprawę konopi.

Szacunkowa, czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych narkotyków to kwota ponad 22 tys. złotych.

Źródło: Wielkopolska Policja

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię